phone18 444-34-80 ~18 441-26-10 emailsp3ns@poczta.pl

logo gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu
Gim 2 Nowy Sącz
Wychowanie fizyczne Nowy Sącz
Klasa w gimnazjum
Hala sportowa Gimnazjum nr 2
Budynek szkoły od tyłu
Klasa informatyczna
Szkoła Nowy Sącz
Sport Nowy Sącz
Klasa w G2
Budynek szkoły
Hol szkoły
Boisko wielofuncyjne
Klasa
Hala sportowa
Budynek szkoły od tyłu
Klasa informatyczna
Hol szkoły
Boisko wielofunkcyjne
Klasa

Plan lekcji

E-dziennik

Sport

Biblioteka

SP 3

Plan lekcji

E-dziennik

Sport

Biblioteka

SP 3

SPInKA

 

stop zwolnieniom z wf2

lego 2

"Projekt z klasą"

"Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji"

"Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji" Nie bez powodu nazywana jest "Królową nauk"...

O tym jak ważna jest MATEMATYKA, a raczej wykorzystanie zdobytej wiedzy matematycznej w praktyce, mieli okazję przekonać się uczniowie naszego gimnazjum uczestnicząc w warsztatach z robotyki z wykorzystaniem treści matematycznych w ramach projektu "Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji". Jest to kolejne przedsięwzięcie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, w którym uczestniczą nasi uczniowie!

Reprezentanci klas: 2a, 2b, 3b i 3e poznali ogólne i podstawowe zasady projektowania, budowania i programowania robotów. Efektem warsztatów było wykonanie w dwuosobowych zespołach samodzielnego projektu wykorzystującego matematykę do zaprogramowania robotów! Zabawa była przednia! a efekty pracy widać na załączonych zdjęciach i filmach.

Czytaj więcej...

3 miejsce Weroniki i Mateusza w konkursie "Mistrz robotyki"

3 miejsce Weroniki i Mateusza w konkursie "Mistrz robotyki" Weronika Węglarz i Mateusz Cużytek reprezentowali naszą szkołę w trakcie konkursowej części projektu "Mistrz Robotyki" organizowanego przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności. Zrobili to doskonale, gdyż wywalczyli 3 miejsce.

Do konkursu wyłonieni zostali w eliminacjach spośród 50 uczniów biorących udział w warsztatach programowania robotów z sądeckich gimnazjów. Prezentowali bardzo wysoki poziom. W ciągu 75 minut zbudowali robota wg własnego pomysłu, napisali program i uruchomili robota zdolnego do poruszania się po zadanym torze.

Czytaj więcej...

"Mój przyjaciel robot"

"Mój przyjaciel robot" W Gimnazjum nr 5 odbył się w dniu 10 czerwca 2015r. konkurs będący podsumowaniem warsztatów "Mój przyjaciel robot".

W zmaganiach brały udział zespoły z Gimnazjów nr 1, 2, 5 i 6. W trakcie konkursu drużyny miały za zadanie skonstruować robota z dostępnych klocków a następnie zaprogramować go tak, aby wykonał zaplanowane zadania.

Gimnazjum nr 2 reprezentowali Mateusz Cużytek z klasy 2a i Sławomir Korzym z klasy 2d, którzy zdobyli III miejsce. Laureatom gratulujemy!

Czytaj więcej...

Kącik Miłośników Robotyki

Kącik Miłośników Robotyki W Gimnazjum nr 2 rozpoczęły się warsztaty robotyki prowadzone przez p. Bartłomieja Leśniaka z Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. Opiekunem na terenie gimnazjum jest Marzena Cużytek.

W trakcie zajęć uczestnicy w składzie: Natalia Siedlarz, Anna Waśko, Klaudia Hajduk, Michał Pyzik, Eryk Rembiasz, Mateusz Cużytek, Patryk Basiński, Mateusz Dźwigała, Sławomir Korzym konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms EV3.

Czytaj więcej...

  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

stop zwolnieniom z wf2

  • Joanna Paszka wychowanie fizyczne
  • Dariusz Jasiński wychowanie fizyczne
  • Anna Flieger wychowanie fizyczne
  • Paulina Michalak wychowanie fizyczne
  • Joanna Paszka wychowanie fizyczne
  • Dariusz Jasiński wychowanie fizyczne
  • Anna Flieger wychowanie fizyczne
  • Paulina Michalak wychowanie fizyczne